Přilba, která vám perfektně sedí, je bezpečnější přilba. Proč? V takovéto přilbě totiž můžete jezdit hodiny a hodiny, celé dny, a přitom stále budete v pohodě, budete soustředěnější a koncentrovanější. Kvalita ruční práce, jméno, reputace a firemní záruka, to vše přispívá k důvěře, která značku Arai tolik odlišuje od ostatních výrobců helem. Arai vám nabízí tolik možností tvarů a jejich úprav, že je vždy možné dosáhnout dokonalého přizpůsobení pro každou hlavu.

100% ruční práce

Přilby Arai nejsou vyráběné na žádném počítači řízeném výrobním pásu. Naopak! Každá přilba je téměř stoprocentní ruční práce. Říkáme téměř stoprocentní ruční práce, protože jedinou automatizovanou činností je laserové vyříznutí prostoru hledí. Výroba jedné přilby Arai tak zabere jednomu pracovníkovi 18hodin.

Emergency Release Systém

Bezpečnost na prvním místě. To je důvod, proč Arai dělá přilby pro nejrůznější tvary hlavy, až s pěti různými velikostmi skořepin pro jeden model, proč dělá vyjímatelné interiéry a několik velikostí lícnic a proč dokonce vyvinul Emergency Release system pro nouzové snímání přilby. Emergency Release System je unikátní systém nouzového sundání přilby z hlavy, Pouhým vytažením oranžového pásku se během několika vteřin snadno vyjmou lícnice u nasazené přilby a tu tak lze snadno sundat. Záchranné složky na uzavřených tratích bývají s tímto systémem zpravidla seznámeni a v případě potřeby mohou díky tomu snížit riziko dalšího zranění při manipulaci.