Chrániče, které nesmí řidič motorky postrádat

Každý z nás potřebuje mít nějaký svůj koníček. Většina z nás hraje na nějaký hudební nástroj, jiní sportují, jiní mají ve své garáži motorku. Motorka je sice drahou záležitostí, ale stojí rozhodně za to. Ještě donedávna byla motorka jenom pro muže, ale v současné době se o motorky začínají zajímat i ženy.

Pokud si ji koupíte, ať už jste muž nebo žena, zavážete se a rozhodnete se o ni stále pečovat, proto ji neustále leštíte a pucujete. K motorce si však musíte koupit i potřebné vybavení, které taky nestojí pár korun.

K motorce je nutné si koupit plachtu na motorku, která ochrání váš na zrovna levný stroj před nepřízní počasí nebo před prachem v garáži během zimy. Samozřejmě je nutné koupit i prostředky, které zachovají vaši motorku v novém stavu.

Kromě toho je třeba utratit i za moto oblečení, bez kterého bychom na motorku neměli ani usednout, a samozřejmě bychom si měli koupit i chrániče, které nám mohou zachránit život tehdy, kdy spadneme, protože náš pád zmírní. Otázkou však je, jaké chrániče nesmí řidič motorky postrádat?

• Chrániče ramen, loktů

Při jízdě musí být ochráněny samozřejmě ruce. Je třeba mít tedy chrániče ramen i loktů, což stanovuje předepsaná norma. Tyto chrániče musí být z materiálu, který norma schvaluje.

• Chrániče boků a kolen

Je nutné mít taky chrániče boků a kolen. Opět tyto chrániče stanovuje norma, která taky udává, z jakého materiálu má být chránič vyroben.

• Chránič páteře

Tím nejdůležitějším chráničem je chránič páteře, který většinou bývá součástí těch kvalitnějších kombinéz. Na chráničích páteře rozhodně nesmíte šetřit! Právě tento typ chrániče vám může zachránit život.

• Chrániče ledvin

Existuje taky chránič ledvin, který nejčastěji najdeme v podobě pásu. I tento je velice důležitý. Často však není součástí kombinéz nebo moto oblečení a musíte si ho koupit samostatně. 


Publikováno 13.12.2017 | Kategorie: Zajímavosti