Když voděodolné oblečení na motorku, tak kůže nebo textil?

Motorka je snem mnoha z nás, ale jenom málokdo si ji skutečně pořídí. Taková motorka totiž není zrovna levná záležitost. Koupí samotné motorky to jenom začíná, musíte k ní pořídit taky potřebné chrániče, které vám zbrzdí pád, kdybyste náhodou upadli.

Taky je třeba si pořídit moto přilbu, bez které byste neměli sednout na motorku ani tehdy, když jedete na druhou stranu vaší mini vesnice. Samozřejmě je třeba koupit i plachtu na motorku, která ochrání váš stroj před nepříjemným deštěm či prachem v garáži. A nesmíme zapomenout ani na koupi oblečení na motorku, bez kterého bychom na stroj nemohli ani sednout.

Jak jsme tedy zmínili, motorka není levnou záležitostí, ale stojí to za to. Největší dilema nenastává tehdy, kdy zvažujeme, jestli si koupit motorku Yamaha nebo zcela jinou značku, ale nastává tehdy, kdy si vybíráme oblečení na motorku.

Na trhu se vyskytuje mnoho oblečení na motorku, které by se nám líbilo. Nějaké je levnější, jiné dražší. Většinou se cena odráží od materiálu, z něhož je oblečení vyrobeno. Kožené moto oblečení je samozřejmě dražší, za to je pevnější a déle vydrží, textilní oblečení na motorku je levnější, ale bohužel je méně kvalitní a lehce se zničí.

Mnoho řidičů motorek sní o voděodolném oblečení na motorku.

Žádné oblečení není stoprocentně voděodolné!

Při výběru voděodolného oblečení musíte mít na paměti, že žádné moto oblečení není stoprocentně voděodolné. Jsou jenom kombinézy a bundy, přes které déšť projde jenom stěží. Takové oblečení na motorku, které dobře odolává dešti, je vybaveno takzvanou voděodolnou membránou.

Jak funguje membrána v praxi?

Membrány odráží kapky deště. Celý princip spočívá ve faktu, že molekula vody je větší než molekula vodní páry. Oblečení na motorku však může mít mnoho druhů membrán – každá funguje jinak. Některé odráží kapky deště, jak již bylo zmíněno, jiné využívají vlhkosti materiálu.


Publikováno 09.12.2017 | Kategorie: Zajímavosti