Na co se nesmí zapomenout při přípravě motorky na sezonu?

Motorka je stroj, který si zamilovává čím dál víc lidí. Už to není záležitost jenom mužů, ale kouzlu motorky už podléhají dokonce i ženy. V poslední době si motorky kupuje dokonce více žen než mužů. Ovšem ať už si motorku kupuje leckdo, je třeba mít na mysli, že motorkou to teprve začíná.

Je třeba si koupit potřební chrániče, které nás ochrání při pádu, je nutné si koupit potřebné oblečení na motorku, a je jedno, jestli to bude kombinéza nebo bunda s kalhoty. Boty na motorku jsou taky nutností, stejně jako plachta na motorku, která ochrání motorku nejen před prachem v garáži, ale taky před nepřízní počasí. Navíc než si koupíte motorku, je třeba mít na mysli, že to není koníček celoroční – motorky mají svou sezonu.

Motorkářská sezona začíná tehdy, kdy opadne zimní sníh a zmizí náledí. Samozřejmě se eventuálně dá jezdit na motorce i v zimě, ale je to dosti nebezpečné, proto byste raději měli sáhnout po trochu bezpečnější jízdě, kterou je jízda v autě. Když však sníh opadne a vrátí se k nám jaro, počkejte chvilku, až se oteplí, ať vám není při jízdě velká zima, a vydejte se zkoumat ulice vašeho města.

Než se s motorkou po zimní pauze vydáte na cestu, je třeba ji připravit na nadcházející sezonu. Nemůžete na motorku vyjet, aniž byste ji nezkontrolovali. Pojďme si tedy říct, na co nesmíte při kontrole zapomenout.

1) Kontrola akumulátoru

Pokud jste přes zimu baterku nenabíjeli, je třeba ji zkontrolovat. Je však nutné ji zkontrolovat i tehdy, pokud jste baterku během zimy sem tam nabili. Nabíječka totiž může být vysávána nejen při jízdě, ale taky alarmem, když zrovna stojí v garáži. Raději si ji tedy zkontrolujte a případně nabijte. Buďte však připraveni i na to, že by akumulátor mohl být po smrti.

2) Zapalování

Mnoho řidičů motorky si myslí, že se během zimy nemůže motorce nic stát, když jenom stojí v garáži a práší se na ni. Jenže ono to není pravda. Vlhkost v kůlně nebo v garáži může mít špatný dopad na zapalovací soustavu. Poslat do kopru může například svíčky, proto si raději zapalovací soustavu řádně zkontrolujte, než se vydáte na svou první cestu v nové sezoně.

3) Chlazení

Chlazení by si měl zkontrolovat naprosto každý – i ten, kdo neparkoval v promrzlé stodole. Je třeba zkontrolovat hadice, spoje i hladinu chladiva v chladiči


Publikováno 14.12.2017 | Kategorie: Zajímavosti