Čištění ultrazvukem

Péče o motocykl neznamená jen pravidelný servis, opravu nebo výměnu pneumatik. K tomu, aby vaše mašina šlapala jako hodinky, potřebuje čas od času důkladně očistit i zevnitř. A tady nám přišla na pomoc fyzika – čištění ultrazvukem. Karburátory nebo vstřikovače dáme do pucu, a to potom uvidíte, jak to pojede.

Čištění ultrazvukem
+420 553 810 409
servis-honda@motopark.cz

+420 553 810 406
servis-yamaha@motopark.cz
Provozní doba
po–pá
9:00–17:00
Víte o tom, že máme také dráhu?
Závodní dráha a motokáry

Jak čištění ultrazvukem funguje?

 • důkladné čištění – ultrazvuk se dostane do míst, do kterých se sami nedostanete
 • vysoká kvalita čištění – motorka pojede jako nová
 • šetrná k mašině – při speciálním čištění nepoškodíme žádné díly

Jak to u nás funguje?

 1. Doprava k nám Dovezte nám vymontovaný karburátor, vstřikovače, nebo jiné části palivové soustavy. Pokud si na demontáž netroufáte, přivezte celou motorku.
 2. Čištění ultrazvukem Pokud budeme čistit karburátor, celý jej rozebereme a vložíme do ultrazvukové čističky. Samotný čistící proces trvá zhruba 1 hodinu, ale čističku je třeba ještě 2,5 hodiny předehřát. Poté karburátor opět složíme, namontujeme na vaší mašinu a ještě jej znovu seřídíme.
 3. Předání motorky nebo karburátoru Po dokončení čištění vám zavoláme a domluvíme se na předání. Většinou je to 1–2 dny po vaší návštěvě, záleží však jestli přivezete motorku celou, nebo jen její část.
 4. Platba Platit u nás můžete kartou, nebo v hotovosti.

Jak u nás čistíme karburátory?

S ultra-péčí!

Často kladené otázky

Čištění ultrazvukem není nákladné:
 • 1–2 ks karburátoru: 500 Kč vč DPH + HSZ práce technika
 • 3–4 ks karburátoru: 1 000 Kč vč DPH + HSZ práce technika
+ případná synchronizace karburátorů (990 Kč/hod vč. DPH)

Pokud se jedná o starší motocykl, cena se může vyšplhat do vyšších částek. Často bývá zapotřebí nových těsnění či jiných součástek.

Pro přesnou kalkulaci se nebojte nás kontaktovat.
Záleží na tom, jestli přivezete celou mašinu nebo jen karburátor. Samotné čištění zapínáme na 3×20 minut, ale ultrazvuková vana se ještě 2–3 hodiny předehřívá.

Složení a rozložení karburátoru má náš technik hotové za půl hodiny. V případě montáže na motorku a synchronizace karburátorů počítejte ještě s další hodinou navíc.

Tedy pokud přivezete celou mašinu, celé čištění včetně složení a synchronizace trvá zhruba 2,5 až 3 hodiny (+ 2,5 hod nahřátí ultrazvukové vany). Pokud přivezete pouze karburátor, tak jeho rozebrání čištění a složení bude trvat cca 1,5 hodiny (+ 2,5 hod nahřátí ultrazvukové vany). Samozřejmě za ideálních okolností.

Když si dopředu zavoláte, ultrazvukovou vanu předem zapneme a mašinu si pak budete moc vyzvednout ještě ten den, jinak na druhý pracovní den.
Když začnete pociťovat problémové startování nebo chod motoru a nepomůže ani výměna svíček, je načase dát karburátor vyčistit. Na 100 % bude potřeba karburátor vyčistit ultrazvukem, jestliže jste motorku dlouho nepoužívali a stála vám v garáži (cca 2 a více let). Platí to i pro případ, pokud dáváte dohromady starého veterána. U těch je pak větší riziko, že bude potřeba čištění opakovat anebo pouhé čištění problém zcela nevyřeší. Někdy je zapotřebí také výměna těsnění či jiných součástek.
Nemusíte, můžete donést pouze vymontovaný karburátor. Ale doporučujeme vám přivézt celou motorku, protože po rozebrání, vyčištění, složení a seřízení, se u dvou a více válcových motorek musí karburátory také znovu synchronizovat, a to se provádí přímo na motorce. Pokud se správným laděním máte zkušenosti a zvládnete to sami, pak stačí přinést jen vymontovaný karburátor. Pokud ne, raději svěřte synchronizaci našim zkušeným technikům.
Nejčastěji se ultrazvuková čistička používá k čištění karburátorů, ať už z motorek, sekaček, motorových pil nebo ze starších aut. Ale i při zalepených vstřikovačích z motorek. Lze v ní vyčistit jakékoliv motorové součásti s členitými díly do 45 cm na délku a 25 cm na šířku. Dále také slepé otvory, závity od usazenin či jiná běžně nepřístupná místa.
Jde o techniku vysokofrekvenčního čištění hliníkových a ocelových povrchů a materiálů. Proč byste měli zvážit čištění ultrazvukem? Protože nic nevyčistí lépe než kvalitní ultrazvuková čistička, která úspěšně odstraní usazeniny od benzínu a perfektně vyčistí kanálky u karburátorů. Kartáčkem zaschlou špínu vyčistíte velmi těžko a bohužel se nedostanete úplně všude. A pokud máte rez v nádrži, buďte si jisti, že se dostala i do karburátoru, a tu vyčistíte právě díky ultrazvuku.
Tento proces čištění má celou řadu výhod.
 • Čištění probíhá rovnoměrně bez ohledu na to, jak nepřístupná čištěná místa jsou.
 • Při odstraňování nečistot nehrozí žádné mechanické poškození.
 • Kvalita tohoto čištění je bezkonkurenčně vynikající.
 • Odstraní nečistoty z karburátoru.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Kontaktujte nás

Svěříte nám svůj stroj do péče? Ozvěte se nám
Ozvěte se nám

Stačí uvést dny, ve kterých máte čas, nebo rozsah od-do a budeme se snažit najít nějaký volný termín.

Na telefon vám budeme volat zpět v případě nejasností.

E-mail budeme používat pouze pro účel servisu. Žádné nečekané spamy nečekejte.

 • Připravíme si podklady a ozveme se nejpozději do 24 hodin. Níže je přehled, jak se nám obvykle daří volat.
graf

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (protože GDPR. Děkujeme za pochopení)

Objednávka není závazná.

Autorizovaný prodejce a servis
Autorizovaný prodejce a servis značek Yamaha a Honda + 2500 m2 showroom
Dovezeme vám motorku
Dovezeme vám motorku zdarma až domů (do 30 km od Motoparku)
Tým zkušených expertů
Tým zkušených expertů s dlouholetými zkušenostmi z motosportu
Motorky si můžete osahat, projet i koupit
Motorky si můžete osahat, projet i koupit – třeba na splátky s nulovou akontací