Honda Forza 750 DCT - červená

2021
Honda Forza 750 DCT - červená
Honda Forza 750 DCT - červená
Honda Forza 750 DCT - červená
Honda Forza 750 DCT - červená
Honda Forza 750 DCT - červená
Honda Forza 750 DCT - červená
Honda Forza 750 DCT - červená
Honda Forza 750 DCT - červená
289 900 Kč 239 587 Kč bez DPH
K vidění na našem showroomu
Kód0026108VýrobceHondaZáruka24 měsíců

SMĚLÝ TAH

Modely Forza už znáte. Naše rodina špičkových skútrů je vybavená moderními technologiemi a ostrým sportovním výkonem a vyznačuje se soudobým a poutavým stylem. A jako vrchol řady jsme vytvořili nový model Forza 750. Ať už potřebujete být ve městě, nebo mimo město, ať už jedete na jednání, nebo jen tak pro radost, vždy vám nabídne kombinaci ostrého a kompaktního vzhledu a pohodlí a praktičnosti třídy GT – to vše s dechberoucí odezvou jeho dvouválcového motoru s objemem 745 cm3, brzdovým systém jako u motocyklů a vysoce kvalitním zavěšením.

NEUSTÁLE V POHYBU

Jako se nikdy nezastavíte vy, tak nezastavuje ani Forza 750.

Tento skútr jsme vybavili prvotřídními funkcemi, se kterými můžete žít podle svých představ. S permanentním připojením chytrého telefonu a přístrojovým panelem s plnobarevným TFT displejem budete vždy v obraze. Můžete si vybrat ze tří výchozích režimů jízdy a vlastního upraveného režimu a okusit plynulost šestistupňové dvouspojkové převodovky (DCT). O trakci zadní pneumatiky se v každé sekundě jízdy stará systém kontroly trakce Honda (HSTC).

 

Forza 750, neustále v pohybu

NÁŠ DOKONALÝ SKÚTR GT

Nejprve jsme si položili otázku. Jak by vypadal dokonalý skútr GT? Proto jsme zkoumali všechny aspekty výkonu. A našli jsme odpovědi. Za prvé musí být dostatečně kompaktní, aby měl výhodu v silničním provozu a snadno se parkoval, ale zároveň musí být dostatečně pohodlný i pro dvě osoby s dostatkem prostoru pro nohy jezdce. Dále musí mít styl, který zaujme na první pohled, za jízdy i na místě. Samozřejmostí je silný a dostatečně výkonný motor, se kterým bude jízda zábavná, a podvozek, který zajistí ovladatelnost a nabídne vynikající aerodynamické vlastnosti i ve velkých rychlostech. A jakožto dopravní prostředek musí svému jezdci usnadnit život s využitelným prostorem pod sedadlem a řadou praktických detailů, se kterými je život prostě lepší. 

                Forza 750, jezdec na silnici     Forza 750, náš dokonalý skútr

 

SVOBODNÁ JÍZDA

Jízda je pochopitelně jedinečným potěšením.

Ovšem pokud si potřebujete něco vyřídit, pomůže vám nový systém hlasového ovládání chytrého telefonu Honda (k dispozici pouze se zařízeními systému Android™), který vaše zařízení spojí s přístrojovým panelem s pětipalcovým TFT displejem a spínači na levé rukojeti řídítek. Můžete tak využívat navigaci, hovory, zprávy a hudbu.

Čas je cenný – proto vám ho ušetří systém Smart Key. Stačí mít v kapse ovladač, který ovládá bezklíčový systém zapalování, zámek řízení, kryt plnicího otvoru nádrže a sedadlo. Zároveň také otevírá a zamyká (volitelný) chytrý horní kufr.

A vyplatí se být vidět, takže jsme přidali funkci nouzového zastavení. Když prudce zabrzdíte, zadní směrová světla začnou blikat, aby upozornila účastníky provozu za vámi. A navíc máte o starost méně, protože se směrová světla automaticky vypínají. Veškeré osvětlení využívá mimořádně úsporné LED diody, které na silnici zajišťují vysokou viditelnost.


 

VýrobceHonda
 • Motor
  Vrtání × zdvih (mm) 77mm x 80mm
  Karburace Elektronické vstřikování paliva PGM-FI
  Kompresní poměr 10,7 : 1
  Emise C02 (g/km) 85g
  Zdvihový objem motoru (cm3) 745cc
  Motor Kapalinou chlazený, 4taktní, 8ventilový, řadový 2 válec SOHC
  Systém zapalování Počítačem řízený digitální tranzistor s elektronickým předstihem
  Max. výkon 43,1kW/6 750 ot. za min. (35kW/6 000 ot. za min)
  Max. točivý moment 69Nm/4 750 ot. za min (65Nm/4 000 ot. za min)
  Kapacita oleje (litry) 4,0 l
  Startér Elektrický
 • Kola
  Přední brzdy Dvojitá hydraulická, dva 310mm kotouče, 4pístové třmeny
  Zadní brzdy hydraulická, s jedním 240mm kotoučem a 2pístovým třmenem
  Přední zavěšení 41mm upside down vidlice, 120mm zdvih
  Zadní zavěšení Monoshock tlumič, Pro-Link kyvná vidlice, 120mm zdvih
  Velikost přední pneumatiky 120/70-R17M/C (58H)
  Velikost zadní pneumatiky 160/60-R15M/C (67H)
  Přední kola Vícepaprskové kolo z hliníkové slitiny 17M/C x MT3,50
  Zadní kola Vícepaprskové kolo z hliníkové slitiny 15M/C x MT4,50
  ABS System 2kanálové
 • Rozměry a hmotnost
  Kapacita akumulátoru (V – Ah) 12V/11Ah
  Úhel sklonu 27°
  Rozměry (D × Š × V) (mm) 2 200m x 790mm x 1 485mm
  Typ rámu Ocelový rám
  Objem palivové nádrže (litry) 13,2 l
  Spotřeba paliva 3,6L/100km
  Světlá výška (mm) 135mm
  Světlomety LED
  Pohotovostní hmotnost (kg) 235kg
  Výška sedla (mm) 790mm
  Závlek (mm) 104mm
  Rozvor (mm) 1580mm
 • Převodovka
  Spojka 2spojka v olejové lázni
  Stálý převod Řetěz
  Převodovka 6stupňová automatická dvouspojková převodovka DCT
  Typ převodovky 6stupňová automatická dvouspojková převodovka DCT
 • Přístroje a elektronika
  Přístroje 5palcový barevný TFT displej s možností výběru ze 4 typů provedení. Lze vybrat a zobrazit různé funkce a ovládat vypínačem na rukojeti.
  Zadné světlo LED
  Konektivita Ano
  USB zásuvka Typ-C
  Automatické vypínání směrovek Ano
  Bezpečnost Smart systém

Podívejte se na model Forza 750 zblízka

 

Vestavěné úložné prostory a výhody systému Smart Key

Zavazadlový prostor pod sedadlem má objem 22 L a pojme celoobličejovou helmu. V jeho zadní části navíc naleznete zásuvku typu USB-C, kterou si můžete dobíjet telefon. K dispozici je také praktická a snadno přístupná přihrádka na rukavice v pravé vnitřní části aerodynamického krytu. Navíc stačí mít v kapse ovladač Smart Key a všechny systémy nového modelu Honda Forza 750 se budou ovládat samy.

 

5palcová TFT obrazovka s intuitivním ovládáním

Snadné a rychlé ovládání jízdních režimů. Zobrazené informace si můžete přizpůsobit podle svých požadavků a díky propojení s chytrým telefonem vás systém hlasového ovládání Honda (k dispozici pouze se zařízeními systému Android") udrží v kontaktu se vším, na čem během jízdy záleží.

Řadový dvouválcový motor s 8 ventily a objemem 745cm3

Špičkový maximální výkon 43.1kW s točivým momentem 69 Nm - to je výkon, který se skútru dodává okamžité zrychlení, od rozjezdu ze stroje přes jednotlivé rychlostní stupně až po uvolňující plavnou jízdu na dálnici, a přitom má vždy v rezervě dostatek sil. Spotřeba paliva může být i 3.5l/100 km, takže je možné s 13,2l nádrží ujet až 370 km. Současně je možná přestavba na 35kW verzi, na kterou postačí řidičské oprávnění A2.

Elektronické ovládání plynu se 3 výchozími jízdními režimy a HSTC

Režimy STANDARD, SPORT a RAIN regulují výkon motoru, brzdění motorem a řadící rozmezí dvouspojkové převodovky tak, aby odpovídaly podmínkám, za kterých jedete. Zároveň se přizpůsobuje také systém ABS a systém kontroly trakce Honda (HSTC), které upravují brzdnou sílu a trakci zadní pneumatiky. A s režimem USER je u modelu Forza 750 možné nastavit chování motoru i řazení podle vlastních představ.

 

 

Dvouspojková převodovka (DTC)

Tento městský motocykl pochopitelně předvádí silný výkon. Ale stejně jako elitní atlet musí svou sílu chytře usměrňovat. Šestistupňová dvouspojková převodovka společně s jízdními režimy nabízí plynulou manuální nebo automatickou změnu rychlostních stupňů. Také řazení si můžete plně přizpůsobit.

 

Sportovní podvozek a odpružení se stejnými parametry jako u motocyklu

O celkovou pevnost se stará trubkový ocelový rám a vepředu se nacházejí nastavitelné 41 mm dlouhé obrácené vidlice s olejovou patronou - takovém které najdeme i na naších sportovních motocyklech - které zajišťují vynikající ovládání odpružení a přesné řízení. Dalším klíčovým prvkem, který u modelu Forza 750 zajišťuje stabilitu, je odlehčená hliníková kývna vidlice a nastavitelné zavěšení Pro-Link s tlumičemi Monoshock.

Dvojité radiální čtyřpístkové přední brzdové třmeny

Zakusují se do rozměrných kotoučů s průměrem 315 mm; systém ABS brzdnou sílu rovnoměrně dělí mezi přední a zadní kolo, abyste plynule zastavili bez ohledu na vnější podmínky. 17palcové přední kolo z litého hliníku poskytuje neochvějnou stabilitu a zadní 15palcové kolo nezůstává pozadu.


 

 

PopisTechnické parametryPodrobnosti