Alpinestars je od svého založení v roce 1963 předním světovým výrobcem profesionálních závodních produktů, ochrany airbagů pro motocykly, vysoce výkonných oděvů a technické obuvi. Alpinestars chápe, že nejlepšího designu a výzkumu je dosaženo za extrémních podmínek.

Naše zapojení do Formule 1, NASCAR, AMA a World Motocross a MotoGP vedlo k vytvoření nejmodernějšího technického vybavení pro světové sportovce.V polovině 90. let byla navržena a uvedena na trh první řada technických oděvů a v roce 1999 zahájili Alpinestars vývoj vysoce výkonných kožených obleků pro silniční závody. Carlos Checa byl prvním jezdcem MotoGP, který testoval obleky Alpinestars v kategorii premier a od té doby spolu s mnoha dalšími významnými jmény nadále pomáhá v testování vývoje.

Úspěch nebyl v žádném případě omezen na dvě kola. Alpinestars začalo vyvíjet auto závodní obuv na samém začátku devadesátých let, vybavil mnoho předních světových řidičů Formule 1 a Indycar po celé desetiletí před založením oddělení Auto Suit v roce 2000.

V roce 2004 zahájili Alpinestars partnerství s Hondou ve Světovém poháru sjezdových horských kol a ve stejném roce byla v Los Angeles otevřena nová divize věnovaná vytváření a vývoji ležérního sportovního oblečení a po celém světě začíná distribuce v módních módních kanálech.Společnost zaměstnává téměř 500 zaměstnanců po celém světě se sídlem v Los Angeles, Kalifornii, severní Itálii, Tokiu a jihovýchodní Asii v Bangkoku v Thajsku.